Yaşlanmayı geciktirmenin doğal yolları

yaşlanmayı geciktirmek

Bilim adamlarına göre yaşlanma doğuştan itibaren başlar, çünkü yaşlanma hücrelerin eskimesidir. Yaşlanmayı geciktirmek mümkün mü ? Yaşlanmak, önüne geçilemez doğal bir süreçtir ama onu yavaşlatmak elimizde. Yaşlanmayı geciktiren besinler.

Sağlıklı Cilt Sağlıklı Beslenme ile başlar
Vücudunuzdaki her hücre, yediğiniz besinlerle yapılmış, neden iyi sonuç için vücudumuzu kaliteli, besleyici gıdalar ile beslemeyelim? Sonuçta, sağlıklı beslenmenin vücudun içinde ve dışında genel sağlık üzerinde büyük bir etkisi vardır. Eğer daha fazla meyve ve sebze yemek için motivasyon gerekiyorsa, sadece daha fazla bitkisel gıdalar ilede bunu yapabiliriz.
Sağlık için faydalı olan E vitamini fındık ve tohumda bulunur iken, beta karoten, C vitamini, selenyum ve çinko gibi vitaminler, taze ürünlerde bol miktarda bulunmaktadır. Bu antioksidanlar, cildinizi sıkı ve kırışıksız tutmanın yanı sıra, hücresel yenilenme ve elastin ve kolajen üretimini artırır. Keten tohumu ve yağlı balıklarda bulunan esansiyel yağ asitlerinin, düzgün bir cilt için yardımcı fonksiyonu ve doku onarımı için oldukça fazla etkisi vardır.

Güneşten korunun:
Çok fazla güneşe maruz kalma kırışıklık ve güneş lekelerinin yanı sıra cildinize zarar verebilir. Eğer güneşte çok fazla kalıyor veya çoğu gün dışarıda 10-15 dakika gibi az bir süre harcıyorsanız bile, o zaman güneş koruyucu bir zorunluluktur.

Dermatologlar bile kışın, her gün SPF 15 (veya daha büyük) güneş kremi kullanılmasını öneriyorlar. Maksimum anti-aging faydaları için de, kulaklar, boyun, dekolte ve eller için güneş koruyucu uyguladığınızdan emin olun. Daha genç görünüm sizin için önemli ise, o zaman güzellik rejimine güneş kremi ekleyin. Güneş kremleri, aynı zamanda cildinizide nemlendirir!

Su Gençlik Çeşmesidir:
Su içmek en kolay yollardan biridir. Su, terleme ve atık ürünlerin ortadan kaldırılması da dahil olmak üzere hemen hemen her vücut için gereklidir. Su aynı zamanda cildi, nemli dolgun ve esnek tutar. Eğer vücut susuz kalırsa, ince çizgi ve kırışıklıklar daha belirgin görünür, bu yüzden günde en az sekiz bardak su içtiğinizden emin olun.

Az Alkol:
Alkolün son araştırmalara göre bazı sağlık yararları olabilir, ama görünüşünüz için zararlı olabilir. Alkol dehidratasyona neden olur ve değerli vitamin ve mineralleri vücutta tüketir. Alkolden uzak durun.

En Kötüsü Sigara:
Hiç sigara içenlerin genç bir cilde sahip olduğunu duydunuz mu? Bu terim, 1985 yılında tıbbi sözlüğe eklendi. Sigara içenler gerçekte olduklarından daha büyük görünürler. Gri deri, ağız ve göz çevresi kırışıklıkları ve yanaklarda derin çizgiler. Sigara ile ilgili tüm diğer sağlık sorunlarını bilmiyorsanız internet elinizin altında araştırın…

Sigara dumanında 4.000 ‘den fazla toksin var. Birçoğu deri içine doğrudan emilir. Sigara kandaki oksijen miktarını azaltır. Sigara çizgilerin ve kırışıklıkların daha belirgin hale gelmesine  neden olur. Sigara içmek aynı zamanda cildin dolgun ve sağlam tutmak için gerekli olan kolajen üretimini azaltır.

Yaşlanma kaçınılmazdır, ama genç görünümlü olmak zor değildir. Cildinizin yaş belirtileri belirli bir miktar sizin kontrolünüz dışında genetik faktörler nedeniyle olsa da, sadece bazı ipuçları ve sağlıklı bir yaşam tarzı ile olduğunuzdan daha genç görünmeniz mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir