Sağlıklı cilt için yapılması gereken 10 ipucu

sağlıklı cilt için yapılması gerekenler

1: Vitaminler özellikle vitamin A, B, sağlıklı bir cilt için gerekli olan, ve C E vitamini dışarıdan uygulanan cilt geliştirmeye yardımcı olur.
2: Bir sivilceyi asla sıkmayın. Bir çok kötü sonuçlara, yara, enfeksiyon veya gözeneklerin kalıcı genişlemesine sebep olabilir. Ayrıca zaman içinde aynı yerde başka bir sivilcenin tekrar çıkmasına neden olabilir.
3: Gerdirici kremleri gözlerinize yakın sürmekten kaçının. Bu hassas olan göz çevresinin çok daha erken yaşlanmasına sebep olur.
4: Kahverengi şeker ve birkaç damla sütten hazırladığınız karışım (yeterli bir çamur gibi kıvam elde edilene kadar) ile yüz yıkama cildinizin pürüzsüz ve tazelenmiş hissi bırakarak,  kir ve fazla yağı alır. Bu maske istediğiniz kadar  yüzünüzde bırakılabilir.
5: Yüksek güç ile cildinizi dokunmaktan kaçının ya da mümkün olduğu kadar cildinizi ellememeye çalışın.
6: Makyaj uygulamak için kullandığınız fırçaları temizleyin. Bakteri ve yağlar bu yerlerde birikebilir ve sonra her zaman makyaj uygulanan ciltte geri yayılır.
7: Cildinizin kuru ise  çok su içtiğinizden emin olun.
8: İyi hijyen, beslenme ve egzersiz olduğu gibi vücut bakımı ile cildinizi geliştirmek mümkün olabilir. Bu ciltte mikrop sayısını azaltmak için yumuşak bir sabun ile duş alarak iyi hijyen uygulamaları yapabilirsiniz. Yeterince güçlü bir sabun kullanın. Bu selülit azaltmak ve kas kuvvetini artırmak için yürüyüş olarak egzersiz kullanın.
9: Sık sık yastık kılıfınızı yıkayın ve yatağa saç ürünleri bulaştıran giysilerden kaçının. Saç ürünleri ve yastık üzerindeki yüz yağları kombinasyonu lekelere neden olabilir.
10: Limon suyu izleri azaltmak için iyi bir yöntemdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir