Göz altı morlukları için 12 en iyi ev yapımı maske

göz altı morlukları için maske

Koyu halkalar ve kabarık göz torbaları pek çok kadın için önemli bir endişe sebebidir. Gözlerinin altındaki mor halkalar güneşe maruz kalma, stres, yaşlanma, uyku eksikliği, kalıtım, hormon düzeyleri ve alerji gibi nedenlerden olabilir. Yaşlı insanlarda daha sık olmasına rağmen koyu göz çevreleri, 20 li gibi erken yaşlardada gelişebilir. Eğer kurtulmak için tamamen doğal bir yol arıyorsanız gözlerinizin altındaki mor halkalar , özellikle göz altında bu siyah halkalar ve torbaları kaldırmak için tasarlanmış aşağıdaki ev yapımı göz maskelerini deneyin.

Göz altı morlukları için bitkisel çözümler

Maskeler şişkinliği azaltmak ve mor halkaları kaldırmak için gerçekten yararlı. Normal yüz maskeleri göz çevresi uygulanmamalıdır. Bu kısım çok hassastır ve uygunsuz maddeler çok zararlı olabilir. Diğer maskeleri  göz çevresi üzerinde uygularken çok dikkatli olun. Bu sinir bozucu güzellik sorunun tedavisi için en iyisi ev yapımı göz maskeleridir. Ayrıca bu ev yapımı maskeler, ihtiyacınız olan en doğal görünümü verecek.

1. Hindistan cevizi yağı Maskesi
Hindistan cevizi yağı koyu halkaları ve kabarık göz torbaları kaldırmak için çok yararlı ve etkilidir. Gözlerin altındaki mor halkalar ve torbalardan kurtulmak için göz çevresine birkaç damla hindistan cevizi yağı ile masaj yapın. Bu masajı hergün yapabilirsiniz.

2. Badem Yağı Maskesi
Badem yağının cildiniz için güzel bir nemlendirici olduğunu biliyormuydunuz?  Badem yağı koyu halkaları yok edip, kaz ayağı kırışıklıklarının görünümünüde azaltmaya yardımcı olur. Bal ve badem yağı karışımını her gece koyu göz çevrelerinde ve gözlerin altındaki torbalardan kurtulmak için yardımcı olarak uygulanır.

3. Salatalık Göz Maskesi
Salatalık en iyi cilt aydınlatma yöntemlerinden biridir ve koyu halkaların giderilmesinde yardımcı olur. Salatalık şiş gözleri ve göz torbalarını azaltmak için de popülerdir. Sadece salatalık dilimini göz altına koymak bu koyu halkaları hafifletmek için yardımcı olur. Gözlerinizi serin hissedeceksiniz ve gözlerinin altında şişlik gidecek. Salatalık askorbik asit ve kabarık göz torbaları en aza indirmek için yüksek miktarda kafeik asit içerir.

4. Patates Göz Maskesi
Gözlerinize patates koymak gözlerinizin altındaki göz torbaları ve koyu renkli halkaları azaltmak için en iyi ilaçlardan biridir. Patates bir parça alınır ve 15-20 dakika göz kapaklarının üzerine koyulur. Patateste bir soğutma etkisi var ve aslında koyu göz altlarınıda hafifletmeye yardımcı olur. Patates göz çevresinde su tutmayı azaltmaya yardımcı olabilir sıkılaştırıcı özelliklere sahip, çünkü bu ev yapımı ilaç göz torbaları ve şişlikten kurtulmak için yararlıdır. Eşit miktarda salatalık suyu ile karıştırırılan patates suyu da mor halkalar ve gözlerin altındaki şişlikleri azaltmaya yardımcı olur.

5. Süt Tozu Maskesi
1 çay kaşığı süt tozunu 1 çay kaşığı bal ile karıştırın. Göz altına maskeyi uygulayın ve 15-20 dakika kurumasını bekleyin. Bu ev yapımı maske göz altı morlukları ve göz altı torbalarını  azaltmak için en iyisidir.

6. Çay Poşetleri
Yeşil çay ve siyah çayın yanı sıra, papatya gibi bitkisel çaylar, çay poşetleri göz çevresindeki koyu halkaları tedavi etmek ve göz altı torbalarını azaltmak için harika bir yoldur. Ne yapabilirsiniz ? 5 ila 10 dakika boyunca buzdolabında  kullanılan çay poşetlerini koyun. Daha sonra 10-15 dakika gözlerinizin üzerinde çay poşetini bekletin. Bu gözlerin altındaki şişliği azaltmak ve aynı zamanda gözlerin altındaki mor halkalar için en iyi ev yapımı ilaçlardan biridir.

7. Badem Maskesi
Badem göz maskesi şiş gözleri ve koyu halkaları önlemek için en iyi ev yapımı maskelerden biridir. Ezilmiş badem ve birkaç damla sütü karıştırarak bir hamur yapın. 10 dakika boyunca, her sabah gözlerinin altında bu karışımı uygulayın. Su ile yıkayınız. Etkili olan bu maskeyi gözlerin altındaki koyu cilt rengini açmak için düzenli olarak kullanabilirsiniz.

8. Yumurta Beyazı Maskesi
Gözlerinin altında siyah noktalar veya daireleri azaltmak için yumurta akı maskesini kullanabilirsiniz. Yumurta akı gözlerinizin altındaki gözenekleri sıkıştırır hem de gözlerin altındaki şişlik azaltacaktır. Hafif haşladığınız yumurtanın beyaz kısmını rendeleyip göz altınıza uygulayın. Yumurta beyazı maskesini 15 dakika bekletin sonra ılık su ile durulayın. Bu maske göz çevresindeki kan dolaşımını artırır.

9. Domates Suyu Maskesi
1 çay kaşığı domates suyu , yarım çay kaşığı limon suyu ve bir tutam un ile bir hamur yapın. Göz altlarınıza cömertçe karışımı uygulayın. Ilık su ile yıkamadan önce maskeyi 20 dakika bekletin.

10. Ananas Maskesi
Gözlerinin altında mor halkalar için başka etkili ev yapımı maske zerdeçal tozu ve ananas suyu gibi doğal cilt bakım malzemeleri kullanılarakta hazırlanabilir. Malzemeleri karıştırın ve koyu göz çevrelerinde uygulayın. Gözlerinin altında 30 dakika bekleyin. 2 hafta boyunca her gün için düzenli yapın ardından maskeyi bırakın. Bu koyu halkaları ve göz altında torbalardan kurtulmak için basit bir ev yapımı maskedir.

11. Peynir Maskesi
Süzme peynir maskesi, koyu halkaları ve göz altındaki şişmeleri azaltmak için en etkili ve ünlü ilaçlardan biridir. Bir parça gazlı bez arasına biraz süzme peynir sarın ve 15 dakika boyunca gözlerin altına koyun. Düzenli kullanıldığında, bu göz maskesi başarıyla koyu halkaları ve göz çevresindeki şişliklerden kurtulmak için etkili olacaktır.

12. Maydanoz Maskesi
Maydanoz yapraklarından hazırlanan doğal olan bu maskeyi uygulamak göz torbaları, şişlik, koyu gölgelerden kurtulmak yardımcı olur. Maydanoz cilt aydınlatma özelliği ile bilinir. Göz çevresindeki morlukları hafifletmek, şişlikleri azaltmak ve kuru cildi beslemek için çok uygundur. Maydoz yapraklarının üzerine kaynar su döküp hemen alın ve ılınınca göz altlarınıza uygulayın yüzünüzü durulayın ve kurulayın.

Bu ev yapımı göz maskelerinden en iyi sonuçları almak için düzenli olarak yapılmalıdır. Göz çevresindeki hassas cildi zorlamadan, dikkatli hareketler ile uygulayın ve durulayın. Bu doğal maskelerin yanı sıra, aynı zamanda en az 7 ila 8 saat uyuduğunuzdan emin olun. Ayrıca, su, sağlıklı dengeli beslenme ve düzenli egzersiz ile cilt tonunu geliştirmek ve mor halkaların giderilmesinde önemli rol oynamaktadır.

Göz altı morlukları için 12 en iyi ev yapımı maske” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir